احتمال شیوع ویروس انگلیسی در منطقه جام زیاد است

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۵ کد : ۶۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۱۷
احتمال شیوع ویروس انگلیسی در منطقه جام زیاد است

رئیس دانشکده علوم‌پزشکی تربت‌جام عنوان کرد؛

احتمال شیوع ویروس انگلیسی در منطقه جام زیاد است.

رئیس دانشکده علوم‌پزشکی تربت‌جام گفت:با توجه به اینکه ویروس کرونا وارد کشور و شهر های اطراف منطقه مخصوصا مشهد شده است و تردد مردم به مرکز استان انجام می‌شود احتمال اینکه ویروس وارد منطقه جام شود زیاد است.

به گزارش خبرنگار وبدا جام،دکتر محمد افکار گفت:از شهروندان عزیز درخواست می کنم ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک با افراد مشکوک به ویروس کرونا تماس نداشته و از سفر به شهرهای خارج از استان و شهرهایی که ویروس انگلیسی در آن مشاهده شده خودداری کنید و در صورت بروز علایم مشکوک به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

وی افزود: در صورت مشاهده افراد با موارد مشکوک و سفرهای خارج از کشور مخصوصاً عتبات عالیات به همکاران ما اطلاع دهید تا اقدامات لازم هر چه سریعتر نسبت به شناسایی ،قرنطینه و درمان این بیماران انجام دهند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام ادامه داد:درست است که کنترل و مدیریت بیماری در شهرستان تربت جام خوب است و در منطقه آبی هستیم اما این دلیل نمی‌شود که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنیم. متاسفانه در یکی از روستاهای پر جمعیت به خاطر عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی و برگزاری مراسم عروسی با جمعیت زیاد باعث شد در ۲۴ ساعت ۲۰ بیمار شناسایی و تحت قرنطینه قرار گیرند.

دکتر محمد افکار بیان کرد:اگر هوشیاری ، هماهنگی و اقدام سریع همکاران ما روحانیت و شورای روستا ، بخشداری فرمانداری و....نبود با مشکلات جدی رو به رو می شدیم.

وی تصریح کرد:از شهروندان گرامی تقاضا داریم تا جایی که امکان دارد مراسمات عروسی و عزا برگزار نکنید و در صورت برگزاری با حداقل جمعیت خویشاوندی و خانوادگی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی باشد.

روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشکده علوم پزشکی تربت جام


نظر شما :